„Marcopol“ žinių bazė

Mūsų gaminių techninės specifikacijos, parsisiunčiama dokumentacija, klientų ir darbuotojų rekomendacijos, taip pat DUK – dažnai užduodami klausimai ir atsakymai.

Techninė informacija

Techninė informacija icon

Apsauginės dangos

 cinkuota danga
 cinkuota danga 5 µm, 8 µm, 12 µm
 cinkuota danga su geltonu pasyvavimu
 cinkuota danga su baltu pasyvavimu
 cinkuota danga su juodu pasyvavimu
  cinkuota danga Zintec – balta
keramikinė danga
 nikeliuotas padengimas
padengimas žalvariu
oksidavimas
fosfotavimas
karštas cinkas
 Geomet
cinkuota danga Zintec – juoda
bruneravimas
Techninė informacija icon

Elektrolitinės cinko dangos

Tai dažniausiai naudojama apsauginė danga. Šios dangos atsparumas korozijai labai priklauso nuo jos storio. Galvaninio cinko danga padengiama elementu naudojant galimą elektrolizės procesų skirtumą. Elektrolitinės galvaninės dangos yra ekonomiškai efektyvios ir suteikia estetinę apdailą. Galvaninis cinkas yra dažniausiai naudojamas tvirtinimo detalių paviršiaus apdaila.

Techninė informacija icon

Chromato konversijos dangos

Siekiant padidinti apsaugą nuo korozijos, cinkuotoms dangoms yra atliekama chromato konversija (yra pasyvinamos). Chromato konversija taip pat leidžia pasiekti apsauginius bei dekoracinius rezultatus, ypač tais atvejais, kai danga neturi būti labai atspari dilimui.

Savo gaminiams naudojame šių spalvų dangas: baltą, geltoną ir juodą. Atsižvelgiant į gautų chromato konversijos dangų spalvą, reikia pabrėžti, kad aukso spalvos dangos yra daug atsparesnės korozijai už šviesias, nedažytas dangas.

Chromato konversijos dangos yra santykinai mažiau atsparios dilimui. Tai ypač aktualu storesnėms – juodoms dangoms. Išdžiovinus, atsparumas dilimui padidėja. Mažiausiai jautrios dilimui yra bespalvės ir baltos dangos.

Techninė informacija icon

Nikelio danga

Elektrolitinės nikelio dangos technikoje naudojamos dekoratyviniams ir apsauginiams tikslams, taip pat techninėms dangoms. Savo gaminiams naudojame dekoratyvines ir apsaugines dangas, kurios užtikrina optimalią apsaugą nuo korozijos bei yra aukštos estetinės vertės.
Tvirtinimo detalėms padengti naudojamos nikelio dangos pasižymi dideliu atsparumu atmosferos korozijai. Mes siūlome dviejų rūšių dangas: – matines ant tokių elementų kaip EK, ES (varžtai baldų furnitūrai), – blizgančias ant tokių elementų kaip vyriai, baldų jungtys.
Techninė informacija icon

Padengimas žalvariu

Žalvaris yra vario ir cinko lydinys.  Žalvario dangų elektrolitinės savybės skiriasi priklausomai nuo pagrindinio lydinio elemento – cinko. Cheminė dangos sudėtis taip pat turi lemiamos įtakos jos spalvai, kuri keičiasi nuo raudonos (didelis vario kiekis) iki auksinės su skirtingais atspalviais. Standartinė žalvario dangų rūšis yra geltonos dangos.
Jos yra aukštos estetinės vertės ir apsaugo nuo korozijos. Žalvario dangų antikorozinės savybės leidžia jas naudoti lengvai agresyvioje aplinkoje. Ilgametė žalvario dangų savybių ir taikymo analizė parodė jų aukštą vertinimą naudojant produktus, kaip ERICSONA veržlės.
Techninė informacija icon

Fosfotavimas

Standartinės fosfato dangos ant jungiamųjų elementų yra matinės, nuo tamsiai pilkos iki juodos spalvos. Fosfato dangos turi antikorozinių savybių ir papildomai padidina uždedamų lako dangų sukibimą. Fosfotavimas atliekamas ant gipso kartono varžtų (GUS, GBS, GHS).
Dėl konkretaus šių gaminių naudojimo negalima naudoti cinko dangų, kurios lengvai pažeidžiamos liečiant tinką. Fosfato dangos ne tik apsaugo gaminius nuo korozijos, bet ir sumažindamos trinties koeficientą palengvina jų montavimą.
Techninė informacija icon

Oksidavimas

Oksidavimas priklauso konvertuojamų plieno oksido dangų grupei. Šios dangos yra pagamintos iš geležies oksidų. Dangos struktūra ir antikorozinės savybės keičiasi priklausomai nuo jos storio. Optimaliausias storis yra 0,6 – 0,8 pm. Oksiduotos dangos optimaliai sujungia atsparumą korozijai lengvomis korozijos sąlygomis ir atsparumą mechaniniams veiksmams, pvz. dilimui.

Naudojant papildomą apsaugą nuo riebalų, naudojimo metu žymiai pagerėja dangos antikorozinės savybės ir net kelis kartus gali padidėti jos patvarumas. Oksidavimas naudojama gaminiams, kurie yra apdorojami termiškai ir termochemiškai. Priešingai nei cinkavimas, oksidavimas nemažina viršutinio sluoksnio mechaninių parametrų. Tai ypač svarbu gaminiams su padidinta mechaninių savybių klase

Techninė informacija icon

Karštai cinkuota HDG

Karštai cinkuota HDG yra atspari korozijai danga. Apsauginė danga, susidariusi dėl karšto cinkavimo, leidžia efektyviai ir ilgai veikti aplinkoje, kur yra didelė korozija (C4, C5). Ugnies cinkas naudojamas panardinimo metodu arba pregalvanizavimo metodu. Ugnies cinko sluoksnių storis svyruoja nuo 18 iki 50 μm.